I letos jsme se rozhodli uspořádat tábory u nás na statku v Mořkově. Tábory jsou určeny pro všechny děti od 7 do 16 let, které mají rády koně, přírodu, chtějí zažít plno dobrodružství, her a najít si nové přátele.

1. turnus letních táborů
Kdy: 3. - 9. července 2011
Vedoucí: Zuzana Hubeňáková
Výcvik na koni: Petra Hubová, Markéta Trčková
Fotografie (Tereza Holáňová)
Začaly prázdniny a na Jurášku začaly letní tábory. Hned při prvním turnusu jsme zde měly velmi šikovná děvčata. Společně jsme jezdily na vyjížďky a trénovaly na jízdárně. Se Zuzkou holky hrály mnoho her, vytvářely výrobky z přírodnin a taky si ve dvojicích skočily pár překážek na čas. Počasí nám přálo a tak se i opékalo či se šlo na stezku odvahy. Na závěr dostaly všechny účastnice malý dárek na památku.
 
 
2. turnus letních táborů
Kdy: 10. - 16. července 2011
Vedoucí: Zuzana Hubeňáková
Výcvik na koni: Petra Hubová, Markéta Trčková
 
Na tomto turnuse jsme měli pěkně vyrovnané skupinky dětí, které už někde jezdily a ovládaly koně a dětí, které koníky zvládaly méně. Děti byly velmi aktivní, do práce i her se zapojovaly opravdu superně. Měli jsme jak děti mladší tak i starší. Zajezdily si opravdu hodně a to jak na jízdárně tak i v terénu. Na výlet jsme šli k nádrži Kacabaja do Hodslavic. Bylo veliké horko, mouchy otravovaly a tak jsme byli rádi, že jsme se co nejrychleji dostali domů. Naše celotáborová hra slavila opět úspěch a děti se snažily nasbírat co nejvíce peněz, aby si mohli nakoupit co nejvíce vybavení a koní do své stáje. Byl to velmi příjemný týden.
 
 
3. turnus letních táborů
Kdy: 17. - 23. července 2011
Vedoucí: Zuzana Hubeňáková
Výcvik na koni: Petra Hubová, Markéta Trčková
 
Tento turnus byl trochu náročnější. Měli jsme zde malé děti, kde se věk pohyboval od 7 do 9 let a také slečny, které měly kolem 12 let. Ale musím říct, že jsme byli mile překvapeni. Děti byly velmi pracovité, hodné a hlavně se snažily od začátku do konce táboru. První polovina týdne se nesla v občasných srážkách, ale počasí na ježdění vždy vyšlo. A tak děti neminula jízdárenská práce, vyjížďky do okolí a taky velká vyjížďka, kterou jsme absolvovali na koupaliště. Bohužel počasí nám vydrželo jen do poloviny a zpět jsme se vraceli zabaleni do pláštěnek. Samozřejmě jako každý turnus převládala hra "vlajky" kterou děti opravdu zbožňují. Nechyběly ani další hry, ve kterých vydělávali peníze, na celotáborovou hru, kde měli za úkol vybavit stáj a koupit co nejvíce koní. Nejdůležitější bylo, aby byla stáj provozuschopná, což se podařilo oběma družstvům, ale vítěz může být vždy jen jeden.
 
 
4. turnus letních táborů
Kdy: 24. - 30. července 2011
Vedoucí: Alena Mičková
Výcvik na koni: Petra Hubová, Markéta Trčková
 
Počasí si z nás už od prvního dne dělalo legraci. Chvíli to vypadalo, že bude pod mrakem ale bez deště a většinou během několik desítek minut se stejně vše změnilo. Program byl upraven právě pro nepřízeň počasí, ale myslím si, že děti se s Alčou opravdu nenudily. Místy hry vyšly i venku a tak se opravdu dosytosti vyřádily. Naštěstí výcviky na koních, které probíhaly vždy ráno, jsme měli tak vychytané, že maximálně trochu mrholilo. A tak se děti prošly jak v terénu, tak si zapracovaly na jízdárně a zkušenější si skočili i nějaký ten křížek. Celotáborovou hru zvládly děti opravdu na jedničku a do toho jsme stihli i nějaký ten projekt. Ke konci týdne nám dokonce na jeden den vysvitlo během dopoledne sluníčko a tak máme i pěknou společnou fotografii.

 
5. turnus letních táborů
Kdy: 31. července - 6. srpna 2011
Vedoucí: Alena Mičková
Výcvik na koni: Petra Hubová
 
Toto byl další turnus, kterému počasí ani za mák nepřálo. Stálé dešťové přeháňky nebyly opravdu nic příjemného a tak jsme byli vděční alespoň za zataženou oblohu. Ale s ježděním to vždy vyšlo krásně. Ať se šlo na jízdárnu nebo do terénu, tak jsme nezmokli. Sice pár dešťových kapek spadlo, ale nestálo to ani za zmínku. Stezka odvahy se šla "odvážně" společně. :-) Ale i to byl pro některé opravdu zážitek, protože domy a auta v noci vypadají i s vedoucí velmi strašidelně. :-) Ale nakonec se vše zvládlo a děti odjížděly s mnoha zážitky jak z koní, her s vedoucí, nebo z naší celotáborové hry.
 
 
6. turnus letních táborů
Kdy: 7. - 13. srpna 2011
Vedoucí: Zuzana Hubeňáková
Výcvik na koni: Petra Hubová
 
Tento turnus si děti opravdu užily. Hlavně slunečný týden, ale ani déšt je neodradil. Hra vlajky v pláštěnkách tomu byla důkazem. Dále jsme byli na výletě u vodní nádrže Kacabaj, jezdilo se do terénu i na jízdárně. Tam si někteří i zaskákali, méně zkušení se učili přecházet kavalety, či poprvé klusali. Stihla se i stezka odvahy, která byla poseta všemožnými strašidly. smiley Ale děti byly šikovné a k Zuzce došly všechny. Velkou zábavou bylo vyrábět masky ze sádry, nebo scénky poslední den. Tábor si děti užívaly opravdu plnými doušky.
 
 
7. turnus letních táborů
Kdy: 14. - 20. srpna 2011
Vedoucí: Alena Mičková
Výcvik na koni: Petra Hubová
 
Na tomto turnuse se potkaly jak děti z našeho klubu, tak i ty, které u nás byly třeba poprvé. Počasí bylo velmi teplé a tak se děti chladily jak jen to šlo v bazéně. Ale ani taková horka děti neodradily od plno her a vyrábění. A že se bylo na co dívat. Samozřejmě se jezdilo co to šlo. Na jízdárně jsme přecházeli přes kavalety, přes nízký křížek a zkušenější šli tento křížek i ze cvalu. Na vyjížďkách se děti mohly kochat krásami naší krajiny z koňského hřbetu. Tradiční výlet k nádrži Kacabaja se obešel bez problémů a tak měly děti další velký zážitek. Samozřejmě nechybělo opékání, velká táborová hra a oblíbená stezka odvahy, při které byly děti velmi statečné. Malým zpestřením bylo pozorování parkurového tréninku, kdy si děti potom bez koní nějaké ty skoky vyzkoušely na čas samy.
 
 
8. turnus letních táborů
Kdy: 21. - 27. srpna 2011
Vedoucí: Alena Mičková
Výcvik na koni: Petra Hubová
 
Na tomto turnuse se sešly velmi šikovná děvčata. Většina z nich uměla jezdit a tak jsme měli pěkně vyrovnané jezdecké skupinky. V tomto týdnu horko lámalo rekordy a my tu měli opravdu tropy. Jezdit se chodilo převážně večer. Trénovalo se hlavně na jízdárně. Dopoledne měli děti připraveno plno her a vyrábění. Také si vyzkoušeli dostihy bez koní na jízdárně. Musím říct, že podívaná stála opravdu za to. Největším lákadlem byl samozřejmě bazén, kde byli všichni schopni být u půl dne kdyby to šlo. Nesměla chybět ani stezka odvahy, či posezení u ohně. Na výlet se výjimečně jelo do Nového Jičína na zámek. Tímto turnusem jsme ukončili příjemně strávené prázdniny u koní.