Kruhová jízdarna

V současné době je již v plném provozu v areálu JK U Juráška nová kruhová jízdárna, která je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje z projektu " Podpora cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji v roce 2019".

Kruhová jízdárna bude sloužit jako ideální bezpečný prostor pro začátečníky, pro samostatnou výuku práce dítěte s koněm (vedení koně, zastavení, lonžování, práce ze země), výuku voltize.

Pro přípravu koní jak klubových, tak ustájených, je využívána k lonžování, pro terapeutickou práci  s koněm (překonávání strachů, zlepšování kondice, léčba zranění, přiježďování a odstraňování zlozvyků..)

Další možností využití je oddělení koně do bezpečného prostředí při zvykání na nové prostředí, při rekonvalescenci a zejména při nabízení "Dovolené na statku s vlastním koněm", kdy nelze umístit koně do stáda.

Z hlediska agroturitiky je přínos kruhové jízdárny pro Areál Jezdekého klubu U Juráška v tom, že se otevřela možnost dovolené s vlastním koněm, zlepšily se výrazně podmínky pro výcvik nových jezdců a příprava jezdců na vyjížďky do terénu. 

 

Partnery projektu jsou:

Moravskoslezský kraj a Svaz venkovné turistiky a agroturistiky

 

Více o projektu naleznete  zde na webových stránkách Moravskoslezského kraje.